„Niewyrażone emocje nigdy nie umierają.
Zostają zakopane żywcem, aby powrócić później w znacznie gorszej postaci”. - S. Freud
To praca nad zmianą swoich zachowań i postaw. Uzyskaj wsparcie w radzeniu sobie z zaburzeniami emocjonalnymi, lękowymi, natręctwami (np. overthinking), nerwicowymi, depresją lub wsparcie w sytuacjach kryzysowych (np. choroba, śmierć, żałoba). Usprawnij rozwój kompetencji psychospołecznych (np. komunikacyjne, asertywności, umiejętności współpracy) oraz rozwój kompetencji osobistych (np. radzenia sobie ze stresem, podnoszenia samooceny, umiejętności budowania więzi).
Usługa dedykowana osobom, które potrzebują terapii oraz leczenia na skutek przeżytych doświadczeń traumatycznych i trudnych. Zaliczamy do nich między innymi: wojnę, wypadki, dotkliwe odejście bliskiej osoby, katastrofy, gwałt, klęski żywiołowe, etc. Do zadań psychotraumatologa należy również łagodzenie skutków zespołu stresu pourazowego (PTSD).
Nadrzędnym celem terapii dla par jest wysłuchanie klientów doznających trudności w relacji. Podczas spotkań dochodzi do określenia celu wizyt, analizy we współpracy z psychologiem możliwych przyczyn niepożądanych zachowań oraz na zaproponowaniu przez specjalistę kilku technik przydatnych do samodzielnej pracy nad związkiem w gabinecie oraz poza nim.
Terapia grupowa polega na regularnych spotkaniach w określonej grupie osób, którym przewodzi psycholog. Daje możliwość uzyskania informacji zwrotnej od grupy i czerpania z siebie wzajemnie.
Czy wiesz, jak pokonać stres? Możesz to zrobić za pomocą prostych ćwiczeń oraz treningów zmniejszających napięcie. Trening autogenny Schultza, trening Jacobsona, techniki oddechowe i wiele innych. Jakie metody relaksacyjne warto wcielić w Twoje życie?
Nasza kadra jest wyspecjalizowana w psychologii transportu. Oferujemy możliwość współpracy w zakresie badań dla kierowców (potocznie nazywanych psychotestami). Badania stanowią konieczność do wykonywania wielu zawodów, jak i kierowania określonymi pojazdami.
Jeśli Twoje dziecko nie nadąża za tempem pracy grupy, ma trudności ze skupieniem, nie jest w stanie utrzymywać poprawnych relacji rówieśniczych lub ma inne trudności związane z funkcjonowaniem w przestrzeni szkolnej - zareaguj i poddaj jego postawę odpowiedniej analizie psychologicznej.
Interwencja kryzysowa stanowi zespół interdyscyplinarnych działań podejmowanych na rzecz osób i rodzin będących w stanie kryzysu. Celem interwencji kryzysowej jest przywrócenie równowagi psychicznej i umiejętności samodzielnego radzenia sobie, a dzięki temu zapobieganie przejściu reakcji kryzysowej w stan chronicznej niewydolności psychospołecznej. (gov.pl) Dzięki długiemu doświadczeniu (świadczonego certyfikatem uprawniającym) psycholog będzie w stanie Ci pomóc.